Düz Mahalle, Belediye Tiyatro Karşısı
+90 (535) 607 41 99

Basında Biz

İnternet Haberleri

Samsun'da kiliseden milli dayanışma kampanyasına destek

Pastör Orhan PIÇAKLAR: BU HEPİMİZİN GÖREVİDİR

Agape Kilisesi Pastörü Orhan Pıçaklar kendisi ve Kilise Vakfı olarak ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na nakdi ve gıda yardımında bulundu. Birçok duyarlı kilise üyesinin de bireysel olarak yardım yaptığını belirten Pastör Pıçaklar, kilisenin yabancı katılımcılarından Amerikalı Michael Johan DeBusk’un da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına destek verdiğini ekledi.Kilise üyelerinin dar ve orta gelirli insanlar olmasına rağmen yine de bu yardıma ortak olduklarını anlatan Pastör Orhan Pıçaklar “Bu hepimizin görevi, şimdi bir olma zamanı ve herkes küçük bir damla bile bağışlasa bu yardımların göl, hatta okyanus olup yüzbinler veya belki de milyonlarca insana ulaşabileceğine eminiz” diye konuştu.

Kilise Sahip Olduklarını Paylaşıyor

Samsun Kilisesi PAylaşıyor

KİLİSE, SAHİP OLDUKLARINI PAYLAŞIYOR!

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve henüz ilacı aşısı bulunamayan ve insanların dikkatsizliği yüzünden sürekli herkesin birbirine bulaştırdığı bu COVID-19. Yeni Koronavirus virüsü ile ilgili olarak Kilisede özel 7 günlük dua takvimi hazırlayıp cemaatine bu konuda dua etmelerini söyleyen Samsun Protestan Kilisesi Pastörü Orhan PIÇAKLAR özellikle duasında “Hastaların şifa bulması, Virüs ’ün bitmesi, Sağlıkçılar ve devlet yetkililerin esenliği ve sağlığı, Tüm dünya insanları barışı, şifası, esenliği ve Tüm dünyada kapalı olan Kiliselerin tekrar ibadete açılması için dua istemişti. Şimdi ise üyelerinden Devlet’in ilan ettiği hesaplara yardım ve bağış yaparak acılara ortak olmaya davet etti.

Samsun Protestan Kilisesinden Korona için Dua

Samsun Protestan Kilisesinden Dua

HASTALAR VE SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN…

‘7 günlük korona virüsü dua rehberi’ başlığı adı aldında açıklama yapan Kilise Pastörü Orhan Pıçaklar, “Hastalar için dua edin; Hasta olanlar için ve aileleri için, RAB’de, onlara şifa ve teselli olsun diye dua edin. Sağlık çalışanları için dua edin; hasta olanlar için en önde mücadele edenler için, RAB onların korusun ve güçlendirsin diye dua edin…

 

Gazete Haberleri